Humax Gelişim Çözümleri


Digital uydu pazarında lider şirket olan Humax yenilikçi dijital TV teknolojisi pazarında en büyük pazara sahip şirketlerdendir. Dünyanın önde gelen operatörleri, yayın kuruluşları ve çözüm üreticileri ile güçlü ortaklıklar kurup, bu başarısını devam ettirmektedir.

Gelişmiş teknolojisi ve her daim yenilikçi ürünleriyle zaman, mekan ve benzeri sınırlamalar olmaksızın tüm içeriklere erişim imkanı sunmak HUMAX’ın en büyük arzusudur.

Humax’ın marka gelişimi için yapmış olduğu çözümleri aşağıdaki bilgilerden inceleyebiliriz.Yenilikçi Teknoloji

Pek çok tüketici elektroniği markasından farklı olarak Humax; dijital TV teknolojisinde uzmanlaşmış ve bu itici güç sayesinde, bir öncü olarak pazardaki konumunu sağlamlaştırmıştır. DTR ve HD Uydu Alıcı yönelik pazarı belirleyerek rekabette bir adım önde olmaya devam etmektedir.

Humax’ın başarısının anahtarı; evin her yerinde dijital içeriğe yönelik kolay ve uygun kullanım sunmak üzere, ürünlerini yenilikçi, geleceğe dönük ve üstün kalitede olmasına imkan sağlayan araştırma ve geliştirmeye verdiği önemdir.

Operatör ve Yayıncı Kuruluş Ortaklıkları

Humax, üstün bir TV deneyimi sunmak üzere, dünyanın önde gelen bazı operatör ve yayıncı kuruluşları ile güçlü ortaklıklar kurarak küresel dijital TV pazarında öncü şirket haline gelmiştir. Birleşik Krallık’ta 2006 yılında gerçekleştirilen dijitale geçiş denemeleri ve Premiere’in Yüksek Çözünürlük lansmanı da dahil olmak üzere, Avrupa'daki önemli dijital TV girişimlerinde aktif olarak yer almıştır. Humax, yakın zamanda, Birleşik Krallığın yeni Freesat dijital TV hizmeti ve yeni Freeview HD &YouView hizmetinin lansmanında ön planda bulunmuştur. Humax, pazara en son teknoloji Uydu Alıcılar ve Dijital TV Kaydediciler sunar.

Teknoloji Ortakları

Humax, dijital teknolojide tavizsiz kalite ve sürekli gelişim sağlamak üzere, dünyanın önde gelen şartlı erişim (CAS) ve özel yazılım çözüm sağlayıcılarından bazıları ile ortaklıklar kurmuştur.

Ar-Ge’nin Gücü

Toplam çalışanlarının %49'unu teşkil eden ve dijital Uydu Alıcı teknolojisi alanında dünya çapında araştırmacılardan oluşan Ar-Ge personeli ile Humax, Avrupa standartlarında (DVB) dijital Uydu Alıcı geliştiren Asyalı ilk şirkettir. Humax, çok çeşitli CAS (Şartlı Erişim Sistemi) ve firma içi özel yazılımda (ek hizmetleri yürütmek için tasarlanan yazılım) teknolojik uzmanlık ile donatılmış, geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Humax, dünya çapında dijital yayın alıcı teknolojisi ile ürettiği, rakiplerini gölgede bırakan yenilikçi özelliklere sahip dijital TV ürünleri sunar.

Pazara Sürüm Süresi

Yalnızca dijital Uydu Alıcı odaklanma sayesinde Humax, hızla değişen küresel pazarda ihtiyaçlara rakiplerinden daha hızlı ve doğru bir şekilde yanıt verebilmektedir. Hem küresel hem de yerel pazar eğilimleri ve müşterilerine yönelik yeni ürünler sunma hızı; engin teknolojik uzmanlığı ve Ar-Ge ile üretim arasındaki kusursuz bağ sayesinde kazanılmıştır.Maliyet Rekabet Edebilirlik

Humax, ürün odaklılığı ve etkin yönetim süreçleri sayesinde çok yönlü bir ürün yelpazesi geliştirebilmiş ve maliyet rekabet edebilirliği konusunda üstünlük kazanmıştır. Şirket içi üretim ekibi ve dış kaynaklı imalatçılar tarafından yaratılan etkin sinerji, toplu alımlarda ölçek ekonomileri ile birleşerek, ürünlerinin toplam maliyetinin azaltılmasına önemli katkılar sağlamaktadır.

Küresel Ağ & Küresel Marka Oluşturma

Humax marka farkındalığı oluşturmak amacıyla; Milano, İtalya; Belfast, Kuzey İrlanda; Frankfurt, Almanya; Sidney Avustralya; Yeni Delhi, Hindistan; Dubai, BAE; Irvine, California (Amerika Birleşik Devletleri); Sao Paulo, Brezilya; Tokyo, Japonya; İstanbul Türkiye‘de yer alan bağlı ortaklıkları ve Londra, İngiltere’de bir şube ile dünya çapında stratejik konumlarda yerel dağıtım ağları tesis etmiştir. Müşteri iletişimi sağlayan ve başarılı işler ortaya çıkaran bir atlama tahtası olarak bu ağ, değişen yerel müşterileri ihtiyaçlarını karşılayarak Humax markasının gelişmesine imkan sağlamıştır.